Truva'nın İntikamı
Truva'nın İntikamı

Truva'nın İntikamı (9786054052110)

İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺120,00
İndirimli : ₺96,00
Fatih Sultan Mehmed hem büyük bir maraşaldi, hem teşkilatçı bir devlet başkanıydı, hem sanatı ve sanatçıyı koruyan hükümdardı, hem de felsefeye ve serbest düşünceye önem veren, huzurunda tartışmalar yaptıran büyük bir padişahtı.

Fatih, şehzadeliği döneminden itibaren eski Yunan filozoflarıyla ilgili kitapları, Herodotu, Romalı tarihçi Titus Liviusu, Romalı tarihçi Quintus Curtius Rufusu, Büyük İskenderin, papaların, imparatorların, Fransa krallarının ve Lombardların vekayinâmelerini okumuştu.

Rönesans dönemi hümanistleri Türkleri Truvalıların soyundan kabul edip, eserlerinde Asyaya giden Truvalı bir grubun, yani Türklerin geri dönerek Yunanlılardan tekrar intikam aldığını anlatırlardı. Bütün yazılanlardan haberdar olan Fatih Sultan Mehmed, 1462de Truva harabelerindeyken başını sallayarak, “Allah, beni bu şehrin ve halkının müttefiki olarak bu zamana kadar sakladı. Biz bu şehrin düşmanlarına galip geldik ve onların vatanlarını aldık. Yunanlıların biz Asyalılara karşı yaptıkları kötü davranışların intikamını, aradan uzun zaman geçmesine rağmen onların torunlarından aldık” demişti. ...Ürün Adı: Truva'nın İntikamı
Ürün Kodu: 9786054052110
Yazar: Erhan Afyoncu
Basım Yılı: 2016
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 166
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Çevirmen:
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR