1 2 3 ... 6 >

Eğitici Kitaplar

Eğitici kitaplar bugünlerde bilinçli anne ve babaların çocuklarına kitap, dergi, derslere hazırlık ya da yardımcı kitaplar alırken en çok araştırdıkları konular arasındadır. Mağazamızda çocuklarımıza yönelik kitaplar hazırlanırken çocuklarımızın ruhsal, bedensel ve fiziksel gelişimlerine uygun tarzda içerikleri olan MEB onaylı olmasına dikkat edilmektedir. Çünkü bir kitap; zihnimizi, duygularımızı aynı zamanda kalbimizi de esleyen bir öğrenme aracı olarak görülmektedir. Bilinçsizce içeriğine bakılmadan alınan bir kitap içerisinde çocuklarımızın hem duygusal hem de zihinsel karmaşalar yaşamasına neden olabiliriz. Bu açıdan bakıldığında firmamız bünyesinde satışa sunulan her kitabın mutlaka içeriği, kapsamı, çocukların yaşına ve diğer gelişimsel özelliklerine uygun olup olmadığı kontrol edilmektedir.

 

Eğitici Kitaplar Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bugünlerde ebeveynler çocuklarına eğitici kitaplar alırken hangi hususlara dikkat etmeleri gerektiği konusunda araştırmalar yapmaktadır. Uzman psikolog, pedagog ve eğitim uzmanları tarafından yapılan uyarılara göre çocuklarımıza eğitici olan kitaplar alırken şu hususlara dikkat etmeliyiz;

  • • Bir kitap hem çocuğumuzun hayal dünyasına hem de ona kazandırılmak istenen bazı erdemlere sahip olmalıdır.
  • • Sadece eğitici bilgilerin yer aldığı kitapların çocukların dünyasında hiçbir yeri olmadığından eğitici olan kitapların sayılar, harfler, renkler kullanılarak ona kendisini sevdirmesi ve dikkat çekici olması da önemlidir.
  • Eğitici kitaplar seçerken araştırılan konu ile ilgili farklı birkaç yazar- kitap incelenmeli ve karar verirken bu kitapların hangisinin çocuğumuzun ilgi ve ihtiyaçlarına uyum sağladığını düşünmeliyiz. Örneğin bir çocuk hayvanları ve bitkileri seviyor ve bunlara ilgi duyuyorsa o zaman kitap içeriğinde bu figürler aranmalıdır.
  • • Sistemimizde yer alan birçok kitap gibi çocukların dünyasına özel kişiselleştirilmiş kitaplar her zaman daha eğitici olmaktadır.

 

Kitaplarınızı alırken bu hususlara mutlaka göz gezdirmelisiniz. Uzmanların görüşleri alınarak kategorize ettiğimiz eğitici kitaplar bölümümüzü inceleyerek sizlerde çocuklarınıza uygun kitapları en uygun fiyata satın alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR