1 2 3 ... 11 >

Defter 

Defter, not almak için üzerine yazı yazılan kağıtların ciltlenmiş haline verilen isimdir. Bu ürünlerin modelleri değişkenlik göstermekle birlikte genel olarak plastik ya da karton kapaklara sahiptir. Okul çağı çocukların kırtasiye alışverişlerinde en çok satın alınan ürünler, hiç şüphesiz defterlerdir. 

Kullanılma amaçlarına göre değişkenlik gösteren defter çeşitleri, genel olarak bazı spesifik özelliklere sahiptir. Modeller, sayfa sayıları, boyutları ve telli ya da spiralleri olmaları yönünden birbirinden ayrılırlar. Aynı zamanda yaprakların spiralli, telli ya da telsiz olmaları da bu ürünleri çeşitlendirir. 

Farklı desenlerde, renklerde ve yapılarda defterler, okullu çocukların olmazsa olmazlarındandır. Kişisel tarz ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak çok sayıda birçok çeşit Aclgelsin.com kategorilerinde sizleri bekliyor. 

Defter Çeşitleri Nelerdir?

Kırtasiye ürünlerinin en çok tercih edileni olarak değerlendirilebilen defter çeşitleri oldukça fazladır. Yaş aralıklarına göre de çeşitlenen ürünlerin farklı alternatifleri vardır. Örneğin, ilkokul çağı çocuklarının rahat kullanabilmeleri açısından küçük boyutlu defterler tercih edilir. 

Genellikle çizgili yaprak defterler, çocukların konforları için iyi bir seçenektir. Yaş büyüdükçe ve ihtiyaçlar değiştikçe kareli ya da çizgisiz defterler kullanılabilir. Ortaokul ve lise zamanlarında ise daha büyük boyutlu modeller tercih edilebilir.

Genel olarak defter çeşitleri:

  • Çizgili, çizgisiz ve kareli,
  • Spiralli, telli ve telsiz,
  • A3, A4, A5 ve A6 kağıt boyutlarında,
  • Blok,
  • İzometrik defterler olarak sayılabilir.

Defter çeşitleri yapraklarının özelliklerine göre şekillense de kapak tasarımlarıyla birbirinden ayrılır. Zevk ve isteklerinize göre ürünleri, uygun fiyat avantajları ile Aclgelsin.com kategorilerimiz üzerinden hemen satın alabilirsiniz. 

Blok Defter Nedir?

Blok defterler, hızlı ve pratik bir şekilde not tutmak isteyenlerin tercih edebilecekleri modeller arasındadır. Bu defter çeşitleri; A4, A5 ve A6 sayfa ebatlarında üretilir. 60 ya da 90 sayfa olarak imal edilen bloknotlar, hızlı ve pratik not alma konusunda sizlere avantaj sağlar. Bu özelliklere uygun olarak üretilen spiralli kraft bloknot defterlere göz atabilirsiniz.

Defter Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Defter modellerinin; ürünlerin markalarına, özelliklerine ve sağladığı avantajlara göre çok sayıda çeşidi vardır. Bu çeşitlilik, aradığınız defter modeline zaman kaybetmeden ulaşmanızı sağlar. Defter almak kolay bir iş gibi gözükse de dikkat edilmesi gereken bazı kriterler olduğunu bilmelisiniz: 

Defterler, kullanacak kişilerin yaş aralıklarına uygun olarak seçilmelidir. Küçük yaş grupları için küçük boyutlu defterler daha uygun olacaktır. 

  1. Kullanım amaçlarına uygun ürünler tercih edilmelidir. Not almak için bloknot defterleri, yazı yazmak için ise A4 boyutunda kapaklı defterleri tercih etmeniz yararınıza olacaktır. 
  2. Sayfa sayısı, ürünün kullanım sıklığına göre belirlenmelidir.
  3. Defter sayfalarının türüne dikkat edilmelidir. 
  4. Ürünlerin hafif ve kullanışlı olmasına özen gösterilmelidir.
  5. Bu kıstaslara uygun olarak tercih edilen defter çeşitleri, konforlu bir kullanım sağlayacaktır. Kendi istek ve ihtiyaçlarınıza göre bütün ürünlere, uygun ve avantajlı fiyatlar ile Aclgelsin.com kategorimizden ulaşabilirsiniz. 

Okul Defterleri Nasıl Olmalı?

Okul defterlerinin seçimi önemli bir konudur. Defterler küçük çocuklar için satın alınıyorsa; hafif, kullanışlı olmalı ve sağlığa zararlı hiçbir madde içermemelidir. Ek olarak kullanım amaçlarına uygun olarak defter modelleri seçilmelidir. Örneğin; Matematik dersi için kareli, Türkçe dersi için ise çizgili modeller daha uygun olacaktır.

Defterlerin kapak özellikleri yine okul ve yaş grupları için uygun olmalıdır. Çocuğunuzun dikkatini dağıtacak kapak tasarımları ürünlerde tercih edilmemelidir. Defterlerin üzerine değişik kalemler ile yazı yazılabilen ve gerektiğinde silinebilen yapraklara sahip olmasına dikkat edilmelidir. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR