Tez Nasıl Yazılır?
Tez Nasıl Yazılır?

Tez Nasıl Yazılır? (9789750736452)

İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺185,00
İndirimli : ₺166,50
Mühim olan, yaptığımız işi keyifle yapmaktır. Eğer sizi ilgilendiren bir konu seçtiyseniz, eğer tezinize gerçekten kısa da olsa üzerinde yoğunlaşacağınız bir zaman ayırdıysanız o zaman tezin bir oyun gibi yaşamınızda yer alacağını fark edeceksiniz, bir bahis, bir hazine avı gibi bir şey olduğunu anlayacaksınız.

Umberto Eco'nun 1977'de yayımlandığından bu yana yirmiye yakın dileçevrilmişolan bu eseri,çiçeği burnunda tezöğrencileri, akademisyen adaylarıve tez danışmanlarıiçinönemli bir rehber niteliğinde. Eco'nunİtalya'daöğrenciler için kaleme aldığıbu kitap, iyi bir araştırma yapmak için gereken kurallar dünyanın her yerinde aynı olduğundan Türkiye'de de başucu kitabıolmaya aday.

Tez Nasıl Yazılır?kendineözgümizahiüslubuyla metnin derli toplu ve anlaşılırşekilde kaleme alınmasıiçin nelere dikkat edilmesi gerektiğineışık tutuyor. Ayrıca bilgi fişleriyle çalışma yöntemini aktarmasıve Eco'nun kendi tezi için aldığınotlarıiçermesiyle tarihîbir belge olmaözelliğine de sahip. Ancak bunların daötesinde, bilimsel etiğin ne olduğunu ve ne olmadığınıbizlere hatırlatmasıaçısından son dereceönemli bir yapıt.

Ürün Adı: Tez Nasıl Yazılır?
Ürün Kodu: 9789750736452
Yazar: Umberto Eco
Basım Yılı: 2019
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 320
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Çevirmen: Betül Parlak
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR