Şaki
Şaki

Şaki (9789751040046)

İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺116,00
İndirimli : ₺104,40
Elinizdeki kitap son dönemde kamu kurumlarındaki usulsüzlük iddialarıyla ilgili olarak yazılmış en kapsamlı çalışma. Tek cümleyle özetlenecek olursa, bir Türkiye gerçeği!..
Büyük rakamların konuşulduğu, ilginç ilişkilerin döndüğü şaşırtıcı olayları adeta polisiye bir film izler gibi, bir solukta okuyacaksınız.
Uğur Dündar

Sevgili kardeşim, dostum Murat Ağırel, Yeni Türkiye’yi pek güzel anlatan, Tevfik Fikret’in Han-ı İştiha şiirinde çatlayıncaya kadar yiyen tanımına cuk oturanları, devleti soyanları korkudan titreten bir kitaba imza attı: Şaki: Korumalı devlet soygunu! Eline sağlık kardeşim!..
Ümit Zileli

Okuduğunuz kitap bir sürecin hukuk devletinin olmazsa olmazı yargı sürecinin son halkası olan Sayıştay raporlarına yansıyan talan düzenini anlatmakta. Kim yapmış, nasıl yapmış, kimlerle yapmış, kimler görmezden gelmiş sorularının yanıtlarını kendiniz arayacak ve bulacaksınız.
Celal Ülgen

Murat Ağırel zor ve az yapılan bir şeyi yapmış; Sayıştay raporlarını inceleyip araştırmış. Ama daha da önemlisi kamuoyundan ve TBMM’den kaçırılan raporları yazmış.
Soygunlar hep oldu, olacak. Önemli olan soygunları araştıracak, sorgulayacak, denetleyecek ve sonunda adalete hesap verecek sorumluların ortaya çıkarılması ve caydırıcı mekanizmaların oluşturulmasıdır. Demokrasilerin farkı budur. Adaletin olmadığı, basın ve hukuk kurumlarının sessizleştirildiği dönemlerde bu kitaplar toplumun haykırışı ve gelecek için tarihe düşülmüş notlardır.
Ceyhun İrgil

Ben yaparım olur. Ben harcarım olur. Ben göz yumarım olur. Ben izin veririm olur mantığının devlete hâkim olması. En başta da vatandaşın cebinden çıkan ve kimi zaman katrilyonlara ulaşan her bir kör kuruşun, muktedirler tarafından har vurulup harman savrulması, kimi zaman da peşkeş çekilmesi. Genç meslektaşım Murat Ağırel, Sayıştay dosyalarını didik didik ederek hazırladığı bu kitapta, işte Yeni Rejimin bu affedilemez arızalarından birini daha ortaya çıkarmaya yardımcı oluyor.
Zafer ArapkirliMurat Ağırel

23 Eylül 1980 Adana Ceyhan'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimimi Ceyhan’da tamamladı. Eskişehir Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü mezunu. Biri erkek biri kız iki çocuk babası.
2006 yılında Cumhuriyet Meclisi adı ile başlayan internet sitesinde tanışan insanların bir araya gelip bir ses olma, mücadele etme girişimleri neticesinde Bizkaçkişiyiz Platformu kuruldu. Bu platformun hem kurucusu oldu hem de İstanbul il başkanlığını yaptı.
Binlerce salon toplantısı organizasyonu, beş büyük Türkiye Forumu organizasyonu, Cumhuriyet Mitinglerinin organizasyonu, iki Hukuka Saygı Mitingi, 8 Mart Emekçi Dünya Kadınlar Günü Mitingi, üç Teröre Lanet Mitingi, yüzlerce tepkisel yürüyüş düzenledi
Memleket Sevdalıları Derneği’nin kurucu genel başkanlığını ve dört dönem başkanlığını yaptı. 23 Eylül 2008 tarihinde FETÖ kumpas davası olan Ergenekon Davası’nda gözaltına alındı ve yargılaması halen devam etmektedir.
2017 yılında MedyaSiyaset adlı internet haber sitesinde yazı yazmaya başladı. Ardından yazılarına Odatv’de devam etti. Halihazırda Yeniçağ gazetesinde yazmaktadır.
Ürün Adı: Şaki
Ürün Kodu: 9789751040046
Yazar: Murat Ağırel
Basım Yılı: 2019
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 184
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Çevirmen:
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR