Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar - Modern Klasikler Dizisi
Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar - Modern Klasikler Dizisi

Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar - Modern Klasikler Dizisi (9786053604587)

İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : ₺116,00
İndirimli : ₺98,60
Stefan Zweig, Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar'da pek çok açıdan birbirinden farklı üç yazarın, Casanova, Stendhal ve Tolstoy'un hikâyesini anlatıyor. Bu üç farklı şahsiyetin yaşamlarını biyografik, duygusal, felsefi ve insani bir yönden gözlemliyor.

İlk bakışta Casanova gibi rahat, ahlak kurallarına uymayan bir çapkınla, yaptığı ve yapmadığı her davranışın kökenini kendi Ben'inde arayan bir yazar olan Stendhal ve ahlak savunucusu, gerçek bir sanatçı olan Tolstoy'un yaşam öykülerini aynı kitapta bulmak şaşırtıcı gibi görünse de Zweig bu üç ismi "Kendi Ben'lerinin dünyasını evrene açmayı, sanatlarının en önemli görevi görmek" ortak paydasında buluşturuyor. Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar Zweig'in bütün eserlerine hâkim olan derin bir edebiyat ve felsefe tadıyla yoğrulmuştur.

Stefan Zweig 20 Ekim 1881'de Viyana'da doğdu. 1920-1928 yılları arasında yazdığı Üç Büyük Usta, Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar, Kendileriyle Savaşanlar büyük ses getirdi. Hayatı boyunca her tür resmi ödülü reddeden Zweig 1940 yılında bir konferans için Güney Amerika'ya gitti ve hayatını orada sürdürdü. Zweig, 23 Şubat 1942 yılında ikinci eşi Elisabeth Charlotte ile birlikte, yarattığı birçok roman kahramanı gibi savaşın neden olduğu derin bir umutsuzluk duygusuyla ölümü seçti.

Ürün Adı: Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar - Modern Klasikler Dizisi
Ürün Kodu: 9786053604587
Yazar: Stefan Zweig
Basım Yılı: 2019
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 407
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Çevirmen: Gülperi Sert
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR