Cumhuriyet Türk Mucizesi (ikinci Kitap)
Cumhuriyet Türk Mucizesi (ikinci Kitap)

Cumhuriyet Türk Mucizesi (ikinci Kitap) (9789752203631)

İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : ₺400,00
İndirimli : ₺340,00

1923-1938 Cumhuriyet Dönemini anlatan Cumhuriyet-Türk Mucizesi'nin bu ikinci kitabiyla Türkiye Üçlemesi son buluyor. Bu kitabi da okumanizi diliyoruz. Çünkü:
Çanakkale, Milli Mücadele ve Cumhuriyet bir bütündür. Yakin tarihimizi olusturan bu üç asamali dönemim tarihini iyi bilmek zorundayiz. Yoksa bugünü anlayamayiz, yarini kestiremeyiz.
Çanakkale, Milli Mücadele ruhu, bagimsizlik sevdasi, yurt sevgisi, azim, sabir ve akil Cumhuriyette kucaklasip birlesti, Türk Mucizesi olustu. Bazi batili gözlemciler neden bu dönemi Türk Mucizesi diye nitelediler?
Millet M. Kemal Pasa'nin açtigi istiklal, milli irade v euygarlik bayragi altinda toplandi. Dünyaya egemen galiplere ve onlarin yardakçilarina karsi, yari çiplak dört yil daha dövüstü. Vatan düsmandan kurtarildi.
Ama 1923'te Türkiye 12 milyon nüfuslu, Anadolu'da tek fabrikanin bulunmadigi, geri, ilkel, yoksul, bütün nüfusunun sadece % 7'i okur-yazar olan bir köylü toplumuydu. Kadin-erkek esitligi söz konusu bile degildi.
Sira milleti kurtarmaya gelmisti.
Gazi M. Kemal Atatürk ve ideal arkadaslari ortaçagi yenmek, çagdasligi gerçeklestirmek için bir avuç bütçe, halkin destegi ve uygarlik öncülerinin özverileri ile birçok siyasi, sosyal, kültürel, ekonomik deyimler, olaganüstü atilimlar yaptilar. On bes yila destanlar, efsaneler, harikaliklar sigdirdilar. Okudukça sasacak, hayran kalacaksiniz.
Bu tarihi dogru bilirsek aramizdaki birçok anlasmazlik sona erer. Birçok sorunun kaynagi dogru tarihi kirleten yalanlardir. Dogru tarih kutup yildizi gibi dogru, kurtarici yolu gösterir. Her alanda çagdas uygarliga ulasmak, bunun gereklerini yerine getirmek zorundayiz geri kalan dona kalir.
Sözün özü, Atatürk'e yürüyelim!

Ürün Adı: Cumhuriyet Türk Mucizesi (İkinci Kitap)
Ürün Kodu: 9789752203631
Yazar: Turgut Özakman
Basım Yılı: 2010
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 848
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Çevirmen:
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR