Bozkırkurdu - Modern Klasikler
Bozkırkurdu - Modern Klasikler

Bozkırkurdu - Modern Klasikler (9789750805561)

İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : ₺120,00
İndirimli : ₺102,00
“Uçarı bir yaşam” insanı olmaya kalkışan katıksız bir düşün insanının, bu ikilemin gelgitleriyle oradan oraya savrulan yalnız bir ruhun, Bozkırkurdu’nun hikâyesi.

Hesse, kentin ışıklarına ve kültürel hazlarına kapılırken bir yandan da vahşi içgüdülerinin peşinden gitmeyi arzulayan, “yarı-ehlileştirilmiş” Harry Haller başkarakteri ile Weimar Cumhuriyeti döneminde bireyin parçalanma hikâyesini anlatabilecek ana metaforu bulup çıkarmış; BOZKIRKURDU zamanının ötesinde, modern insanın trajik açmazlarını dile getiren kült bir romana dönüşmüştür.


Aydın geçinenlerin, bildikleriyle büyüklenenlerin, bilmediklerini küçümseyenlerin, bunu yaparken –bilinçli ya da bilinçsiz– yaşamı kaçıranların “maktul” yerine “fail” konumuna geçtiği unutulmaz bir anlatı.


BOZKIRKURDU’nun, deneysel cesaret anlamında ULYSSES’ten aşağı kalmayan bir eser olduğunu söylemeye gerek var mı? BOZKIRKURDU, okumanın ne demek olduğunu uzun zamandır ilk kez hatırlattı bana.
Thomas Mann

Kitaplarını büyük bir şaşkınlıkla ve daima merakla okudum. Bu Hermann Hesse sadece Amerikalılara ait bir romantik düşünce değil, aksine kesinlikle akıllı, doğrulanabilir, büyük bir yazardır.
Peter HandkeÜrün Adı: Bozkırkurdu - Modern Klasikler
Ürün Kodu: 9789750805561
Yazar: Hermann Hesse
Basım Yılı: 2021
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 209
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Çevirmen: Kamuran Şipal
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR