İyi Günler Eczanesi
İyi Günler Eczanesi

İyi Günler Eczanesi (9786057797377)

İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : ₺85,00
İndirimli : ₺72,25
Mizahi üslubuyla tanınan Hacer Kılcıog?lu, başka çevrelerde ve bambaşka kültürlerde büyüyen, içi içine sığmaz çocukları bir araya getiriyor. Renkli karakterlerle neşeli bir aileyi, ikinci baharı yakalayanları ve bir kediyle kargayı buluşturuyor. Okurlarını, içten duyguların paylaşıldığı, İzmir'in çokrenkli semtlerinden birine davet ediyor. Bir eczanenin ve mahallenin özelinde, yaşamın içinde kesişen yeni yolların ve arkadaşlıkların hayata kattığı anlamı yüceltiyor. Vefanın, paylaşmanın ve samimiyetin değerini duyumsatan roman, her yaştan okura keyifli bir okuma deneyimi sunuyor.

Hazal'ın annesinin, mahallenin buluşma noktası olan İyi Günler Eczanesi'yle, babasının işlettiği aynı adlı kafe yan yanadır. Kafedeki doğum günü partisinde Hazal, eski sevdalılar Neşe Teyze'siyle eczanenin emektar kalfası Faik Amca'nın evlenmesinin hayalini kurar. O gece, evlendirme memuru teyzesiyle birlikte şehrin uzak bir semtindeki Roman düğününe gittiklerinde, kendini çok renkli, dost canlısı insanların arasında bulur. Hiç tanımadığı kültürden yeni arkadaşlar edinir: Bayram ve Tilbe. Üstelik, Faik Amca da düğündedir…


Hacer Kılcıoğlu, Manisa, Alaşehir'de doğdu. İngilizce öğretmenliği yaptı. Gezgin olmayı seven, sık sık yolculuklara çıkan Kılcıoğlu, çocukluk ve gençlik anılarını, Ben Eskiden Çocuktum (2003) ve Jale'yle Konuşmak (2006) adlı kitaplarda topladı. İlk çocuk romanı Perşembeleri Çok Severim'i (2009), aynı mahallede büyümüş üç ünlü sanatçının çocukluk yıllarını anlatan İzmir'de Üç Çocuktuk - Sezen, Haluk, Meltem (2010) izledi. Eğlenceli çocuk romanı Bugün Adım Kaktüs Benim'in (2011) ardından Kılcıoğlu, çeşitli ülkelere yolculuklarının izini taşıyan çocuk öykülerini Aydede Her Yerde (2012) adı altında topladı ve kitap, Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği'nce (ÇGYD) 2012 Yılın Öykü Kitabı seçildi. Ertesi yıl Gevrekçiii'de simit satıcısı İzmirli bir çocuğun hayat mücadelesini anlatan yazar, On Numara Çocuklar'da (2014) üç romanının sevilen kahramanlarını (Perşembeleri Çok Severim 'in Tibet'ini, Bugün Adım Kaktüs Benim'in Çiçek'ini, Gevrekçiii'nin Mahmut'unu) bir araya getirdi; Dağ Sustu Dağ Konuştu'yu (2015) da gençler için yazdı. Gökyüzünü anımsatan çocuk öykülerini Havaya Bak (2017) adlı kitabında topladı. Çocukların merak ve hayal gücünün yol açtığı sürprizlere yaslanan romanı Radyo Pencere'yi (2019) sevinçli buluşmalarla ilerleyen İyi Günler Eczanesi (2021) izledi. İzmir'de yaşayan Kılcıoğlu'nun bir kızı, bir oğlu var.


Ürün Adı: İyi Günler Eczanesi
Ürün Kodu: 9786057797377
Yazar: Hacer Kılcıoğlu
Basım Yılı: 2021
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 144
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Çevirmen:
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR