ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Parmak Boyaları 

Parmak boya çeşitleri çocuk gelişimi için büyük önem arz etmektedir. Çünkü bu boyalar çocukların hayal dünyasını genişleterek onların yaratıcı olmasını sağlar. Parmak boyalarının faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Parmak boyaları, kinestetik bir deneyim sunar bu sayede çocukların duygusal gelişimi desteklenir.
 • Parmak boyaları çocuklarda, büyük motor becerilerinin ve küçük motor becerilerinin gelişmesine katkıda bulunur. 
 • Bu boyalar çocukların renk algısını geliştirir. Renkleri algılaması ve öğrenmesi için parmak boyaları harika bir araçtır.
 • Parmak boyaları sayesinde çocuklar renkleri karıştırarak yaratıcılığı gelişir. Sebep sonuç ilişkisinin farkına varılır. Bu sebeple çocuklara önce ana renkler verilir ve ara renklerin elde edilmesi beklenir.
 • Parmak boyalar aynı zamanda çocukların dağarcığını geliştirir. Sözcük kullanımına teşvik eder. Dış dünyanın algılanması ve ifade edilmesi üzerine çocuklarda gelişime sebep olurlar.
 • Boyama sonrası gerçekleştirilen temizlik çocuklarda sorumluluk bilincinin gelişmesine sebep olur. Bu sayede çocuklara, yaptıklarının sonucuna katlanma ve razı gelme içgüdüsü empoze edilir.
 • Parmak boya aktivitesi birden fazla çocukla yapılırsa paylaşma ve iş birliği öğretilir.

Siz de çocuklarınızı parmak boya aktivitesine yönlendirebilir ve gelişimini destekleyebilirsiniz.

Parmak Boyası Nasıl Kullanılır?

Parmak boyalarının kullanımı çok basittir. Parmak boyalarının kullanımı hakkında bilgi vermek gerekirse şu detaylardan söz edilebilir:

 • Öncelikle parmağınızı boyaya batırın. Ebeveynin parmağını boyaya batırması parmak boyasının güvenli olduğuna dair verilen bir kanıttır. 
 • Ardından çocuğunuzun parmağını batırması için boyayı ona uzatın ve kâğıdı uzatın ilk şekli siz çizerek ona yönlendirmede bulunun.
 • Çocuğunuzu serbest bırakarak inisiyatif almasına izin verin. İstediği boyayı seçsin ve birkaç vuruş yapsın.
 • Sonucunda ne yaparsa yapsın onu övün, özgüvenini tazeleyin.
 • Renkleri tekrar ederek bilgilerini kalıcı hale getirebilirsiniz. 
 • Gökkuşağını çizmeniz çocuğunuza önderlik yapacaktır. 
 • Çocuklarınızın ellerini, parmaklarını boyaya batırarak sahip olduğu uzuvların kopyalarını elde etmelerini sağlayabilirsiniz.
 • Çocuklarınızın yaptıkları resimleri kurutun ve görülebilen bir yere asın. Bu sayede yaratıcılığından gurur duyması gerektiğini öğrenecek ve teşvik olacaktır. 

Bu yöntemleri izleyerek çocuklarınızı parmak boya aktivitesi için teşvik edebilirsiniz. Bu tür aktivitelerle çocuklarınızın gelişimini hızlandırabilirsiniz.

Parmak Boya Kaç Yaş için Uygundur?

15. aydan itibaren çocuklarınızı parmak boya çeşitleriyle tanıştırabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tek unsur boyanın kalitesidir. Kaliteli bir boya seçtiğinizde çocuklarınızı ve geleceklerini güvence altına almış olursunuz. Çocuklar için dizayn edilmiş tüm Aclgelsin ürünleri kalite denetlemelerinden geçmektedir. Söz konusu çocuklar olduğunda Aclgelsin’in tüm çocuk ürünlerine güvenebilirsiniz. 

Parmaktaki Boya Nasıl Çıkar?

Aclgelsin parmak boya çeşitlerinin parmaktan çıkması gayet kolaydır. Çocukların el temizliği söz konusu olduğunda canını yakmamaya özen göstermelisiniz. Sert bir şekilde yapılan bir el temizliği çocukların korkmasına ve aktivitelerden uzaklaşmasına sebep olabilir. Dolayısıyla bu noktada dikkatli davranmanız yararınıza olacaktır.
Aclgelsin parmak boyası çeşitlerini su ve sabun yardımıyla kolayca temizleyebilirsiniz. Parmak boyası seçimi yaparken nemlendirici özelliğinin olmasına dikkat göstermelisiniz. Bu duruma dikkat etmeniz, eller de oluşabilecek tahrişe bağlı rahatsızlıkların önüne geçecektir. Bileşenlerine hâkim olmanız olağan dışı durumlar için alınmış en büyük tedbirdir.
Boyama sonrasında çocuğunuzla sohbet etmeniz yaratıcılığın yanı sıra kişisel gelişim için de büyük önem arz etmektedir. Aclgelsin markası çocuklar kadar ebeveynleri de düşünen bir markadır. Aclgelsin parmak boyaları, silme ve yıkama işlemiyle kolayca çıkarılabilme özelliğine sahiptir. Siz de Aclgelsin parmak boya çeşitlerinden alabilir, çocuklarınızın gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Aynı zamanda kolay temizlik özelliği sayesinde çocuklarının eğlenceli vakitlerini daha kolay ve ulaşılabilir hale getirebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR