ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Kırtasiye Kâğıt Ürünleri

Kırtasiye kâğıt ürünleri, kullanım alanlarına ve amaçlarına göre farklı özelliklere sahiptir. Kağıt özelliklerinin kullanım amacına göre değişiklik göstermesi, onları daha işlevsel bir hale getirir. Kâğıt ürünleri, kırtasiye malzemeleri arasında en çok kullanılan ve satılan üründür. Dijital baskı, matbaa, okul, iş, kurs gibi neredeyse her yerde kâğıt ürünleri kullanılır. Bu alanlarda verimi en üst düzeye çıkarmak için doğru kâğıt ürününü seçmek önemlidir. Bu sebeple kâğıt ürünlerinin;

  • Boyutuna,
  • Gramajına,
  • Sayfa sayısına dikkat edilmelidir.

Genel olarak kâğıdın katlanma sayısı, boyutunu ve ölçülerini belirler. En sık kullanılan kâğıt türü, A kategorisinde bulunanlardır. A harfinin yanında bulunan rakam, kâğıdın katlanma sayısına göre belirlenir. A kategorisinde yer alan kâğıt çeşitleri;

  • A0’ın 841 x 1189 mm, 
  • A1’in 549 x 841 mm, 
  • A2’nin 420 x 594 mm,
  • A3’ün 297 x 420 mm 
  • A4’ün ise 210 x 297 mm olarak ölçülendirilmiştir. 

İhtiyacınıza göre bu ölçüleri göz önünde bulundurarak kâğıt ürünlerini seçmeniz önerilir.

Kırtasiye Kâğıt Ürünleri Nelerdir?

Kırtasiye sektöründe en çok çeşidi bulunan ürün kategorisi, kâğıt ürünlerdir. Bu ürünlerin arasında da farklı boyut, ölçü, hamur ve sayfa sayısı bulunan defterler ve bloknotlar çokça kullanılan çeşitlerdir. Hayatın her an her yerinde kağıtlar kullanılır. 
Defter ve bloknot şeklindeki kâğıt ürünler, not alma gereksinimini karşılamak için üretilmiştir. Bloknotlar, defterlere göre daha küçüktür. Bu sebeple, bloknotlara daha kısa notlar yazılırken çantada veya cepte taşımak da kolay olur. Bloknotlar yapışkanlı ve yapışkansız olarak birbirinden ayrılan ürünlerdir. Genellikle renkli ve dikkat çekecek şekilde tasarlanırlar. Bunun dışında farklı amaçlara hizmet eden modeller de mevcuttur.
Defterler ise boyutlarına göre farklı alanlara hizmet ederler. Not almayı ve yazı yazmayı daha pratik hale getiren defterler, günlük hayatta sıklıkla kullandığımız kâğıt ürünlerindendir. Genel olarak daha uzun yazılarda defterler kullanılır. 
Defterler spiralli, kareli, çizgili, çizgisiz ve dikişli olarak birbirinden ayrılır. Bunların yanında güzel yazı defterleri, resim defteri gibi farklı seçenekler de bulunur. Defter kapakları yine kullanım şeklinize göre değişiklik gösterir. Uzun süreli kullanım sağlayacak defterlerin, kalın kapaklı olarak seçilmesi önerilir. Bunun dışında standart kullanımlarda ince, plastik veya karton gibi kapak modelleri tercih edilebilir.

Kırtasiye Kâğıt Ürünler Fiyatları

Kırtasiye kâğıt ürünleri fiyatları, birçok farklı etkene bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Değerlendirme kriterlerine bakıldığında kırtasiye kâğıt ürünleri fiyatları: 
Ürünün boyutuna,

  • Gramajına,
  • Kapak tipine göre değişiklik gösterir. 

Bunun yanında üretimde kullanılan malzemeler ve üretim yöntemleri de fiyatları etkileyen başlıca unsurlardandır.
Kırtasiye kâğıt ürünleri kategorisinde, fiyatları arasında en çok farklılık olan ürün defterlerdir. Defterin dikişli veya spiralli olması, sayfa sayısı ve boyutu fiyatını belirler. Bunlara ek olarak, defter sayfalarında kullanılan malzemeler de fiyatlarını etkiler. Hamur, kuşe, Bristol, Aydınger, Otokopi, Kraft, krome karton, pelür gibi kâğıt türleri vardır ve hepsinin fiyatı farklıdır. 1.hamur ve kuşe kağıtlar, diğerlerine oranla daha sık tercih edilir ve daha kullanışlıdır. Bu sebeple maliyeti daha yüksektir. 
“Aclgelsin” kırtasiye kağıt ürünlerini en uygun ve en kaliteli seçeneklerle sunmaya devam ediyor. Online olarak alışverişinizi tamamlayabilir, ürünlerinizi güvenli bir şekilde teslim alabilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR